
Známý aktivista za práva otců a dětí a bojovník proti nešvarům naší justice JIŘÍ FIALA, který je touto justicí již delší dobu držen ve vcelku bezdůvodné vazbě a převážen ve špatném zdravotním stavu na další, nesouvisející jednání, zahájil na protest proti tomuto postupu hladovku. Přinášíme proto mimořádně jeho prohlášení z vazby: "Posledních 14 dnů jasně ukázalo hloubku zvrhlosti současné justice – stejně jako její skutečné praktiky a myšlení. Vyšetřovací vazba, která má už podle názvu sloužit správně k vyšetření trestné činnosti podezřelého, k ničemu takovému neslouží a zde sloužit ani nemá.
Z prostředku pro trestní stíhání se stal hlavní cíl. Zvláště pak za situace, kdy i té nejhloupější státní zástupkyni musí být a je jasné, že „obžaloba“ před soudem kontrolovaným veřejností zase neprojde (jako už 6x před tím) a vazba zde bude pro obviněného jediným „trestem“, který si skutečně odsedí (jako už 4x před tím!).
Za této situace se státní zástupkyně snaží maximálně oddálit podání obžaloby k soudu a tím co nejdéle držet (podusit) obviněného ve vazbě, které samozřejmě musí vědět, že je nedůvodná a nezákonná od samého počátku.
Protože se obě zrůdy, které za současnou vazbou přímo stojí – totiž JUDr. Zuzana Baierlová a JUDr. Ivana Hynková z Prahy 10 – dobře přesvědčily o tom, že neprávem obviněný „klasickou vazbu“ snáší dobře a nehne s ním ani zařazení do nejtěžších oddělení věznice, rozhodly se mu život „zpestřit“ tzv. eskortami, tedy odvážením ke zcela zbytečným soudům, které s věcí samou – tedy ničím nepodloženou záminkou vazby – vůbec nesouvisejí, které jsou dokonce i civilní záležitostí a bylo by snadné jejich projednání odročit na jinou, vhodnější dobu. Tím spíše, že tyto soudy byly za dobu pobytu obviněného na svobodě naprosto nečinné, často i několik let a žádné řízení nenařizovaly.
Již klasickým příkladem je současný soud v Kutné Hoře, který probíhá již 5 let a kde v podstatě o nic nejde, což soud dokazuje sám tím, že neprovádí důkazy, jež by rychle vedly ke skončení řízení a osvobození obžalovaného.
Cílem zde není totiž objasnit podstatu věci, jak ukládá trestní řád, ale tahat obžalovaného po bezdůvodných a ponižujících eskortách bez ohledu na jeho zdravotní stav!!! Samozřejmě, že takové soudy nemají s výkonem práva vůbec nic společného. Naopak, představují nejbrutálnější znásilnění práva, a to v podstatě zločinnou skupinou bývalých komunistických soudců a spolupracovníků StB v justici!
Na protest proti těmto trýznivým a ponižujícím praktikám jsem se rozhodl vyhlásit protestní hladovku, která potrvá až do splnění požadavků. Těmi jsou především neodkladné nařízení hlavního líčení ve věci, pro niž jsem držen ve vazbě, a zrušení všech ostatních líčení a jednání do doby, než ve věci samé nebude pravomocně rozhodnuto, anebo dokud nebudu propuštěn na svobodu.
O zahájení hladovky bylo informováno vedení pankrácké věznice otevřeným dopisem." http://hodina.blog.idnes.cz/c/190573/Politicky-vezen-Fiala-zahajil-hladovku.html
Politický vězeň a občanský aktivista, předseda sdružení K 213 zahájil hladovku na protest, že je mu odpírán řádný, veřejný soud! Má na to vůbec v současné České republice ještě nějaké právo?
Podpořte ho!
Podrobnosti na http://k213.cz/JOOMLA/Pan-Fiala-zahajil-hladovku Ing. Jiří Štefek - mluvčí K 213 - www.k213.cz

2012 ©